free html5 templates

Volný čas

Kam za zábavou, sportem i turistikou...

Dolní Polzice

Pizzerii Kryštof Harant. Insider tip - idylicky umístěná restaurace s nejlepší italskou kuchyní, českými dorty a skvělou kávou a espressem         (určitě vyzkoušejte).

ODKAZ

Park miniatur - Mariánské Lázne

Jedná se o vzdělávací poznávací prohlídku s vysoce kvalitními miniaturami (1:25) významných stavebních a technických památek v České republice. Od roku 1999 přitahuje tento park pozornost dospělých a dětských návštěvníků po celém světě přesnými kopiemi budov a dopravních prostředků. Nachází se v blízkosti hotelu Krakonos v Mariánských Lázních. Pho. 354 622 707

ODKAZ

Lanová dráha Koliba – Krakonoš

Visutá pulzační kabinková lanová dráha Koliba – Krakonoš v Mariánských Lázních byla první pulzační gondolovou lanovou dráhou v Československu a po dlouhou dobu jedinou v České republice. Kvůli špatnému technickému stavu byl provoz v roce 2007 přerušen, k obnovení provozu došlo na jaře 2008.

ODKAZ

Lyžařský areál

SKI AREA v Mariánských Lázních nabízí kvalitní sjezdovky různých úrovní obtížnosti. Délka sjezdovek v celém lyžařském areálu je 1450 metrů. Lyžaři mohou využít sedačkovou lanovku a dva moderní výtahy s celkovou kapacitou 2 500 osob za hodinu. Jedná se o nově otevřený zimní areál. 

ODKAZ

Golf

Hrište Golf Clubu Mariánské Lázně je příkladem klasického typu skotských a irských hrišt své doby. Hrište leží na náhorní plošině 787 metrů nad hladinou více. Vzniklo roku 1905 a je tudíž nejstarším hrištem na našem území. Hrište bylo vybudováno pod vedením skotského profesionála Duiga.

ODKAZ

Tenis

TCF PURUM, TENNIS AGENS,
Anglická 10, 354 620 064, 777 346 478,
TENIS & ZEMĚ CLUB ML,
Chopinova ul., 354 622 694.

Lovecký zámeček Kladská

Necelých 9 km severně od Mariánských Lázní se nachází jedno z nejkrásnějších míst na Chebsku, rybník a lovecký zámeček Kladská v centru nejcennějšího území Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les.

ODKAZ

Zámek Kynžvart

Klasicistní zámek, jehož historie je spojena s rodem Metternichů, se nachází v Karlovarském kraji v lázeňském trojúhelníku. Zámek obklopuje rozlehlý anglický park s drobnými stavbami. Uvnitř pak zaujme kabinet kuriozit s několika egyptskými mumiemi.

ODKAZ

Zámek Manětín

Manětín je zámek ve stejnojmenném městě v severní části okresu Plzeň-sever v Plzeňském kraji. Od roku 1964 je chráněn jako kulturní památka a v roce 2001 byl zapsán na seznam národních kulturních památek. Je ve vlastnictví státu a je přístupný veřejnosti.

ODKAZ

Zámek Bečov

Udělejte si výlet na jeden z nejzachovalejších českých hradů, který se může pyšnit unikátní památkou evropského významu – relikviářem sv. Maura, který se stářím a hodnotou blíží českým korunovačním klenotům.

ODKAZ

Hrad Loket

Středověký hrad na výrazném skalním ostrohu, za tří stran obklopený řekou Ohří, je srdcem malebného městečka. Díky 26 m vysoké hradní věži si můžete všechno pěkně prohlédnout z ptačí perspektivy, včetně náměstí s barokním sloupem Nejsvětější Trojice, historických měšťanských domů a zbytků hradeb.

ODKAZ

Klášter Teplá

Na řece Teplé, v Tepelské vrchovině na západě Čech, leží nedaleko Mariánských Lázní město a klášter Teplá. Prohlédnete si zde historické interiéry s rozsáhlou knihovnu, součástí expozice je kompletní sbírka portrétů všech opatů, kteří vedli klášter od 12. až do 20. století.

ODKAZ

Klášter Kladruby

Nejpozoruhodnější součástí kláštera je barokně-gotický kostel stavitele Jana Blažeje Santiniho Aichla. Budova nového konventu pochází od Kiliána Ignáce Dienzenhofera. Klášter je vzdálen necelých 10 km od Stříbra. 

ODKAZ

Konstantinovy Lázně

Konstantinovy Lázně leží západně od Plzně v půvabné, čisté a místy ještě civilizací nedotčené krajině lesů, vrchů a hradních zřícenin. Lázeňské město je citlivě zasazené do rozsáhlého lesoparku, přirozeně navazujícího na okolní přírodu. Dobře se tu cítí hlavně lidé, kteří sem přicházejí hledat klid.

ODKAZ

Františkovy Lázně

Zdejší prameny byly známé už ve středověku, kdy se kyselka donášela do Chebu a prodávala se jako stolní voda. Město i lázně vznikly teprve roku 1793 z nařízení císaře Františka I. a díky jednotné klasicistní architektuře mají lázeňští hosté dodnes pocit, jako by se vrátili do starých časů.

ODKAZ

Karlovy Vary

Přestože Karlovy Vary založil král a císař Karel IV. již roku 1350, zprávy o blahodárných účincích zdejších termálních i minerálních pramenů se rozletěly do světa až v 18. a 19. století. Nicméně od té doby se příliv hostů nezastavil a dnes Karlovy Vary právem patří mezi nejznámější lázně v Evropě.

ODKAZ

Waldsassen klaster

Waldsassen je bavorské Městečko, jehož součástí je významná památka - bazilika. Tu postavili pražský architekt Abraham Leuthner, bratři Georg a Christoph Dientzenhoferové a Bernhard Schiesser jako nový klášterní kostel v letech 1689 – 1704. Na základě jeho historie, jeho významu jako hlavního díla jihoněmeckého baroka byl kostel povýšen r. 1969 papežem Pavlem VI. na papežskou „Baziliku minor“.
Ve městě se také nachází stále fungující ženský klášter. Tento byl založen jako mužský klášter roku 1133 markrabětem Děpoldem III. v tehdy řídce obydlené krajině v údolí řeky Odravy.

ODKAZ

Další aktivity

ODKAZ

© Copyright 2019 Hotel Sonnenstrahl - Všechna práva vyhrazena